0532 565 22 80

Cruplex

5K Mineral

ANASAYFA
TEKNOLOJİ
ETKİLERİ
UYGULAMALAR
İLETİŞİM
sitemap
 
 

Bir yaprak gübresi olarak benzersiz olan MULTIGREEN, Kalsit'in patentli bir teknoloji olan "hareketli iyon teknolojisi (HİT)" ile işlenmesiyle üretilmiş %100 doğal mineral bir üründür.

Micro boyuta indirgenmiş kalsit partikülleri, hareketli iyon teknolojisi (HİT) sayesinde çok yüksek bir aktivasyon kazanır, bu da bitkilere kimyasal maddeler olmadan rahatlıkla nüfus etmesini sağlar. Böylece bitkilerin koruyucu yüzeylerini iki kat daha güçlendirir ve hacimlerini de üç kat daha arttırır.

Yapraklar içerisinde MULTIGREEN partikülleri parçalanarak karbondioksit ve kalsiyumoksit açığa çıkar. Atmosferdeki düşük karbondioksit içeriği çoğu tarımsal üretimde optimum fotosentez seviyesinin yakalanmasını engeller.

MULTIGREEN karbondioksit içeriğinden dolayı yaprak gübresi olarak kullanılmasıyla bitkilerin fotosentez etkinliğini yükseltir, enzim aktivitesini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirerek bitki sağlığını ve verimliliğini düzenler.

Karbondioksitin kalsitten ayrılmasıyla ortaya çıkan kalsiyumun bitki üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Kalsiyumun en önemli katkısı bitkilerin iyileşmesini hızlandırması ile meyve ve sebzelerin dış etkenlere karşı güçlenmesini sağlamasıdır. Kloroplast ve Polifenol miktarının artması bitkinin direncinin arttırılması ve kalitesinin yükseltilmesini sağlar.

MULTIGREEN 'in antioksidan etkisi de söz konusudur. Bu da bitkilerin yaşlanmasını geciktirir.

MULTIGREEN sayesinde bitkilerin renkleri daha canlı ve daha belirgin olur.

Multigreen gübresinin partikülleri çok küçüktür (0.1um-2um), dolayısı ile bitkiler tarafından kolaylıkla emilebilir. Yapraklar içerisinde Multigreen partikülleri parçalanır ve partiküller içerisindeki COz serbest kalır. Ayrıca diğer besin maddeleri de açığa çıkar. Normal havadaki düşük CO2 içeriği (%0.03) çoğu tarımsal üretimde optimum fotosentez seviyesinin yakalanmasını engeller. Uygun sıcaklık koşulları altında yeterli besin elementi ve su takviyesi ile maksimum seviyedeki fotosentez yaklaşık %0.1 CO2 seviyesinde gerçekleşir.

Multigreen C02 içeriğinden dolayı yapraktan sisleme yöntemi ile uygulandığında bitkilerin fotosentez etkinliğini yükseltir, enzim aktivitesini ve bağışıklık sistemini arttırarak bitkinin sağlığını ve verimliliğini düzenler. Tüm bitkilerde verim ve kaliteyi arttırır. Multigreen'in içerdiği mikro besinler bu etkiyi çok daha yukarılara taşır.

 

Tüm Hakları Saklıdır

Copyright ©2000-2009 5K Mineral Ltd. Şti.
Yenidoğan mah. Büyük Toptancılar Sitesi 10. Blok No:42 ADANA/TÜRKİYE
Tel:0(322) 346 15 50 (pbx) & Fax:0(322) 346 15 60

5K Mineral © 2010 | Designed by Akarsubaşı